KK STARI GRAD Šibenik osnovan 1998. godine, kada je i upisan u registar udruga.
Klub mijenja ime u Košarkaski klub “Šibenik Stari grad” 02.11.2010. godine kad je održana izvanredna izborna Skupština. Na istoj je izabran novi Upravni odbor i druga tijela kluba. Uprava je satkana od poznatih gospodarstvenika, bivših igrača i uglednih sportskih djelatnika.

Šibenski košarkaški klub ” Šibenik Stari grad” od kolovoza 2011. nosi novo ime GKK ” ŠIBENIK” (Građanski košarkaški klub “Šibenik”) ili skraćeno ŠIBENIK. Odluka o promjeni imena donesena je na Skupštini kluba.

U klubu djeluju sve selekcije od seniora, juniora, kadeta, mladih kadeta do dječaka koji pohađaju školu košarke.

Klub se natječe u svim ligama pod okriljem Hrvatskog košarkaškog Saveza.
Klub ima odličnu suradnju sa Školom košarke “Dražen Petrović” u kojoj trenira preko 400 djece svih uzrasta.

UPRAVNI ODBOR GKK “ŠIBENIK” / Board of GKK Sibenik:
Članovi Upravnog odbora kluba:
  • Basar Egemen, predsjednik
  • Vladimir Kravar, potpredsjednik